Eiti prie įrankių juostos

Medicinos mokslų mokykla (MMM)

“Mokslas yra įdomus. Tu lendi į žmonijos žinių ribas” – gyd. rez. Edgaras Diržius (2016 m. ruduo, MMM stovykla)

Medicinos mokslų mokykla – tai LSMU SMD projektas skirtas visiems universiteto studentams, norintiems išmokti ne tik mokslinio darbo organizavimo pagrindų, bet svarbiausia pagilinti savo medicinos žinias dalyvaujant įvairiose praktinėse dirbtuvėse, medicinos simuliacijose, siuvimų mokymuose ir daugelyje kitų veiklų. Dar 2003 m. dr. Andriaus Pranskūno ir jo kolegų įkurtas, o 2010 m. LSMU SMD garbės narių Edgaro Diržiaus ir Eglės Tamulevičiūtės – Prascienės atgaivintas projektas, šiais metais sugrįžta dar labiau atsinaujinęs!

Jau daugelį metų vykstantis MMM itin daug dėmesio skirdavo mokslinio darbo rengimo pagrindų mokymams. Tačiau dabar MMM plečiasi ir įtrauks daugelį praktinių dirbtuvių: siuvimo mokymai,  simuliacijos – intubacijos, gaivinimo, injekcijų, ultragarso ir kt. – visa tai taps MMM dalimi.

Kodėl tai naudinga Tau – studentui? Kiekvienas LSMU SMD narys turės teisę prisijungti prie MMM veiklos, prisidėti prie projekto puoselėjimo bei ateities ir netgi tapti vienu iš šio projekto lektoriumi. Domiesi elektrokardiografija, chirurgija, ginekologija, radiologine diagnostika ar kitomis nepaminėtomis sritimis?? Prisijunk prie MMM! Studentai įveikę atrankos barjerus turės išskirtinę galimybę su kvalifikuotų dėstytojų pagalba išmokti šiose ir kitose medicinos srityse atliekamų praktinių procedūrų savarankiškai. Studentai tapę lektoriais turės teisę patys organizuoti ir vesti praktinius užsiėmimus kitiems universiteto studentams. Už mokymus lektoriams ir dalyviams bus išrašomos EMSA pažymos, kurios pripažįstamos visuose EMSA padalinius turinčiuose universitetuose.

Kodėl tai naudinga LSMU SMD bendruomenei? Ši idėja padės sutelkti dar daugiau LSMU SMD organizacijos narių vienam tikslui – bendram tobulėjimui medicinos srityje. Išnyks ribos – nesvarbu, ką mūsų universiteto studentas studijuoja, būdamas LSMU SMD nariu jis turės lygias galimybes patekti į įvairius praktinius mokymus. Be to, toks mokymosi principas „studentai – studentams“ leis dar greičiau išmokyti mūsų universiteto studentus praktinių medicinos paslapčių.

Žinoma, MMM nepamirš ir mokslinės medicinos dalies – ir toliau vyks kasmet organizuojama stovykla, paskaitų ir seminarų ciklas.

  • Kiekvienais metais rudenį MMM kartu su LSMU SMD valdyba rengia vis daugiau studentų pritraukiančią stovyklą. Intensyvaus savaitgalio metu stovyklos dalyviai turi galimybę susitikti su įvairiais mūsų universiteto dėstytojais, gydytojais, profesoriais. Lektorių paskaitų metu studentai klausosi naudingų patarimų apie jų, kaip mokslininkų, patirtį, gali išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus bei pasisemti naudingos patirties ateities mokslininko karjeroje. Be to, stovyklos metu studentai susiskirstomi į grupes, kuriose kartu viso savaitgalio metu vykdo grupės kuratoriaus pasiūlytą mažos apimties mokslinį tyrimą. Į jį įtraukiami visi tikro mokslinio darbo kriterijai: uždavinių formulavimas, anketų sudarymas, metodika, statistika, išvados. Tokiu būdu lavinamas kritinis, kūrybingas ir, žinoma, loginis mąstymas, praktinės metodikos rengimo ir statistinės analizės žinios.
  • Visų mokslo metų metu MMM organizuoja kviestinių lektorių paskaitas, kurie stengiasi studentus išmokyti mokslinių darbų ir straipsnių rašymo pagrindų. Paskaitų metu dėstytojai atsako į klausimus:
  1. Kaip parašyti mokslinį straipsnį?
  2. Kaip pristatyti mokslinį darbą?
  3. Klinikiniai moksliniai tyrimai.
  4. Kaip parašyti geras tezes?
  5. Ką reikia žinoti?
  6. Duomenų bazės ir literatūros apžvalga.
  • Seminarai. Mokslo metų pabaigoje prieš kasmetinę nacionalinę ar tarptautinę Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferenciją MMM organizuoja seminarus, kurių metu atrinktos studentų grupelės yra mokomos statistikos pagrindų.

Kas dar naujo? „Studentai – studentams“ projektas galios ir mokslinėje MMM veikloje.

Šis projektas yra skirtas visiems LSMU SMD nariams, norintiems įsitraukti į MMM veiklą, kurti jos ateitį bei, žinoma, išmokti ir išmokyti kitus studentus mokslinio darbo organizavimo pagrindų.

Idėjos tikslas – norinčius įsitraukti studentus išmokyti, kaip teisingai formuluoti tezes, kaip ir kur ieškoti mokslinės literatūros, kaip tinkamai apskaičiuoti statistiką bei pateikti išvadas.

Kodėl tai naudinga Tau? Nuspręsdamas prisijungti prie šios projekto dalies turėsi galimybę su dėstytojų pagalba mokytis statistikos pagrindų, tezių formulavimo, literatūros paieškos ir kitų mokslinio darbo rengimo pagrindų. Įgijęs pakankamai žinių turėsi teisę organizuoti ir vesti seminarus kitiems universiteto studentams taip keldamas ne tik savo kompetenciją, bet ir kitų studentų žinių lygį.

Kodėl ši idėja naudinga ne tik LSMU SMD nariams, bet ir visai LSMU bendruomenei? Jūs – studentai tapsite lektoriais, kurie galės daug greičiau mokyti ir išmokyti kuo daugiau studentų, kaip rašyti mokslinius darbus. Taip vis daugiau LSMU studentų gebės atlikti kokybiškus mokslinius tyrimus.

Nekantrauji prisijungti? Sek informaciją apie šį ir kitus Medicinos mokslų mokyklos renginius smd.lt puslapyje.

 

@

Pastaruoju metu neaktyvus