Akupunktūros ir kitų nemedikamentinių būdų taikymas gimdymo skausmo malšinimui

2018 - 05 - 17 @ 10.00 - 12.00


0


Kviečiame į susitikimą su Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus akušerėmis, kurios dalinsis praktine patirtimi taikant akupunktūrą ir kitus nemedikamentinius metodus gimdymo skausmams malšinti.

Apie akupunktūrą:
„Akupunktūra – senas Rytų medicinos gydymo metodas, kai adatomis veikiami biologiškai aktyvūs kūno taškai. Tai – natūralus, saugus gydymo metodas, su labai retai pasireiškiančiais nepageidaujamais poveikiais. Akupunktūra – gydymas be vaistų, kurį galima derinti su kitomis gydymo priemonėmis, tiek medikamentinėmis, tiek ir nemedikamentinėmis. Kadangi akupunktūrinė adata labai plona, dūriai neskausmingi (jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas pirmąsias kelias sekundes).
Akupunktūra galima palengvinti bei gydyti įvairias ligas bei negalavimus, jos poveikis veiksmingas ir akušerijoje. Akupunktūra ypač efektyvi malšinant skausmą, šalinant stresą. Tai labai svarbu gimdyvėms. Juk gimdymas – lyg potenciali stresinė situacija – jo metu moteris patiria stiprų skausmą ir kontrolės praradimo pojūtį. Įvertinę savo veiklos rezultatus galime teigti, jog akupunktūra, kurią taikome su kitomis fizinėmis gimdymą nuskausminančiomis priemonėmis – TENS (transkutanine elektrine nervų stimuliacija), sterilaus vandens injekcijomis, vandens terapija (vonia, dušas), masažu, duoda gerų rezultatų nuskausminant gimdymą.
Akušerijos ir ginekologijos skyriaus akušeres intensyviuose kursuose akupunktūros subtilybių mokė akupunktūros specialistė iš Švedijos Lilleba Anckers, turinti 25 metų darbo patirtį akupunktūros srityje. 1978 m. baigusi medicinos studijas, 1980 -1984 m. studijavo akupunktūrą bei tradicinę kinų mediciną Japonijoje, Kinijoje ir JAV. Nuo 1998 m. organizuoja akupunktūros kursus akušerėms, dirba praktinį darbą akušerijos srityje ir yra labiausiai laukiama dėstytoja Šiaurės Europos šalyse.“

(Paimta iš Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės puslapio)

Laukiame visų susidomėjusių.