Apie

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų mokslinė draugija (LSMU SMD) – organizacija, vienijanti daugiau nei 1300 LSMU studentų ir jaunųjų mokslininkų, atliekančių mokslinius tyrimus, siekiančių žinių ir atradimų medicinos srityje. Lietuvos sveikatos mokslų universitete organizacija gyvuoja 70 metų. LSMU SMD įsteigimo data laikoma 1947 m. lapkričio 26 diena, kai Kauno universiteto pradedančiųjų mokslininkų susirinkime buvo vienbalsiai priimtas pasiūlymas oficialiai įsteigti studentų mokslinę draugiją. Tapti LSMU SMD nariu, daryti mokslinius darbus, lankytis būrelių susirinkimuose ir universiteto visuomenei organizuojamuose seminaruose gali visi universiteto studentai. Šiuo metu LSMU SMD veikia 49 skirtingi biomedicinos mokslų krypties būreliai, nariai skaito pranešimus įvairiomis temomis, pristatinėja nuveiktus darbus, klauso dėstytojų skaitomų pranešimų. Daugelis garsių gydytojų, dabartinių dėstytojų, būdami studentais, dalyvaudavo kasmetinėse, gilias tradicijas turinčiose konferencijose, kurių metu pristatydavo savo pirmuosius mokslinius darbus, varžėsi dėl prizinių vietų, bendravo bei keitėsi idėjomis. Todėl nekeista, kad atšventę 70-ies metų sukaktį, tik dar smarkiau užsikrėtėme mokslo ir žinių troškimo virusu, be kurio savęs atpažinti jau negalėtume. Norime būti tie, kurių klauso ir kuriuos girdi ir mato. Norintiems pradėti savo mokslinius tyrimus gali padėti LSMU SMD valdyba. LSMU SMD būstinė yra LSMU Centrinių rūmų (A. Mickevičiaus g. 9) naujame pastate.

 

1945-aisias, vadovaujant tuomet dar docentui, vėliau akademikui, profesoriui, Kauno medicinos instituto rektoriui Zigmui Januškevičiui, aštuoni Kauno universiteto Medicinos fakulteto jaunieji mokslininkai susibūrė į mokslinį Terapijos būrelį. 1947 metais lapkričio 26 dieną oficialiai buvo įsteigta Studentų mokslinė draugija – steigimo pasiūlymas vienbalsiai priimtas Kauno universiteto pradedančių mokslininkų susirinkime. Bėgant metams, prie SMD veiklos prisidėjo vis daugiau studentų, buvo skaitoma vis daugiau pranešimų.

1954 m. Studentų mokslinę draugiją sudarė 408 nariai, o konferencijoje buvo perskaityti net 65 pranešimai. 1957 m. SMD jau veikė daugiau kaip 10 metų, o Draugiją sudarė net 468 nariai. Surengta VIII studentų mokslinė konferencija, kurioje darbas vyko penkiose sekcijose – Bendrosios medicinos, Terapijos, Chirurgijos – akušerijos , Farmacijos ir Stomatologijos. Tuometinėje SMD veikloje dalyvavo studentai ne tik iš Kauno, bet ir Vilniaus, Rygos, Tartu, Minsko, Vitebsko, Voronežo, Kijevo, Odesos, Krymo, Leningrado, Maskvos, Tbilisio, Jerevano ir kitų universitetų. 1958 m. buvo išleistas pirmasis studentų mokslinių darbų rinkinys. Leidinys apėmė 1951–1956 m. m. SMD narių pristatytų mokslinių darbų tezes. Nuo tada po kiekvienos SMD organizuojamos konferencijos yra leidžiamos mokslinių darbų tezių knygos, kuriose aprašomi tais metais pristatyti moksliniai darbai.

1961 m. organizaciją sudarė jau 33 būreliai, o narių buvo daugiau nei 500. Tais metais daugelis mums dabar žinomų ir gerbiamų dėstytojų, praėjusių SMD „mokyklą“, turėjo mokslinius laipsnius: E. Stalioraitytė, A. Stukonis – medicinos mokslų kandidato, A. Baubinienė, J. Brėdikis, J. Danys – medicinos mokslų daktaro, profesoriaus. Kandidatines disertacijas, kurių dauguma buvo studentiškų mokslinių darbų tąsa, buvo apgynę B. Padegimas, J. Rauba, J. Blužas, A. Vitkus, A. Svygrys, V. Vaičiuvėnas, R. Stropus, A. Praškevičius, E. Tarasevičius ir kiti. Jie – vieni aktyviausi tuometinės SMD nariai. 1971 m. buvo paminėtas 25-asis SMD jubiliejus. Draugijai priklausė daugiau nei 800 SMD narių, kurie dalyvavo 36-ių mokslinių būrelių veikloje.

1989 m. SMD pirmininkas K. Balanaška, būrelių pirmininkai ir moksliniai vadovai susirinko į susitikimą – diskusiją „SMD dabartis ir perspektyvos“, kurios metu buvo nuspręsta sukurti Studentų mokslinės draugijos nuostatus, įteisinančius SMD kaip pilnateisę ir savarankišką organizaciją, ginančią ne tik SMD narių pareigas, bet ir teises.

Vis dėlto 1994 m. SMD veikla merdėjo, įstatai vis dar nebuvo sukurti. Tais metais SMD ėmėsi pirmininkauti antrakursis M. Jagminas. Iškilus grėsmei panaikinti SMD, mokslinis vadovas, pirmininkas, SMD nariai ir studentai nusprendė to neleisti. Įvyko atkuriamasis susirinkimas, kuriame buvo išrinkta SMD valdyba ir mokslinis vadovas prof. R. J. Kalesinskas. Buvo sukurtas SMD įstatų projektas. Draugijai suteiktos patalpos. Taip 1995-aisiais SMD galutinai prisikėlė iš sunkaus letargo miego. SMD tapo demokratine organizacija. Tuomet ir įvyko pirmoji šios naujai atgimusios organizacijos mokslinė konferencija. Pranešimus joje skaitė tuometinės Kauno medicinos akademijos studentai, jaunieji mokslininkai iš kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų, svečiai iš užsienio.

Studentų mokslinė draugija – tai galimybė išreikšti save, išmokti kalbėti prieš auditoriją, diskutuoti, įgyti kuo daugiau trokštamų žinių, savarankiškai atrasti jau žinomas tiesas. Aš be viso to atradau ir artimų bičiulių, mus suartino bendras tikslas.

prof. E. Stalioraitytė

Dabartinė LSMU SMD Valdyba

smd-14

Eligija Teleišytė

L.e.p. Draugijos pirmininkė
Macas

Prof. dr. Andrius Macas

Draugijos Mokslinis vadovas
DSC_0643_1

Nida Alkevičiūtė

DSC_0817_4

Joana Ažukaitė

DSC_0747_ 3

Mindaugas Butkus

Gabrielius

Gabrielius Dailidė

DSC_0732_2

Monika Jasinskaitė

DSC_0663_1

Erika Jauraitė

DSC_0625_1

Norvilė Jotautaitė

Kamilė

Kamilė Krauledaitė

DSC_0781_1

Deimantė Krutulytė

Laura

Laura Sakalauskaitė

DSC_0701_2

Karolina Slapšytė

DSC_0808_5

Arnas Šimašius

Buvę Pirmininkai

Kamilė

Kamilė Krauledaitė

Draugijos pirmininkė 2018 - 2019 m.
Visuotinis 2017 (3)

Elvinas Monstavičius

Draugijos pirmininkas 2016 - 2018 m.

Artūras Jacinavičius

Draugijos pirmininkas 2015 - 2016 m.

Lukas Šemeklis

Draugijos pirmininkas 2013 - 2015 m.

Buvę Moksliniai vadovai

Prof. dr. Vincentas Veikutis

Moklsinis vadovas 2012 - 2017 m.

Prof. dr. Algidas Basevičius

Moklsinis vadovas 2008 - 2012 m.

Ankstesnės Valdybos

 1. Mindaugas Butkus
 2. Gabrielius Dailidė
 3. Simona Dedurkevičiūtė
 4. Monika Jasinskaitė
 5. Norvilė Jotautaitė
 6. Laura Kapitanovaitė
 7. Kamilė Krauledaitė
 8. Ugnė Krunkaitytė
 9. Deimantė Krutulytė
 10. Viktorija Mejerytė
 11. Gustė Mingailaitė
 12. Elvinas Monstavičius
 13. Laura Sakalauskaitė
 14. Gerardas Sokolovas
 15. Mindaugas Stonis
 16. Arnas Šimašius
 17. Eligija Teleišytė
 18. Dovydas Verikas
 19. Austėja Emilija Žiūraitė
 1. Mindaugas Butkus
 2. Gabrielius Dailidė
 3. Austėja Rimkutė
 4. Eligija Teleišytė
 5. Simona Dedurkevičiūtė
 6. Urtė Jucevičiūtė
 7. Kamilė Krauledaitė
 8. Laura Sakalauskaitė
 9. Justinas Balčiūnas
 10. Laura Kapitanovaitė
 11. Viktorija Mejerytė
 12. Gerardas Sokolovas
 13. Mindaugas Stonis
 14. Dovydas Verikas
 15. Austėja Emilija Žiūraitė
 16. Agnė Bubilaitė
 17. Elvinas Monstavičius
 18. Augustina Petrulytė
 19. Artūras Jacinavičius
 1. Gabrielius Dailidė
 2. Urtė Jucevičiūtė
 3. Ieva Keturkaitė
 4. Tadas Vanagas
 5. Justinas Balčiūnas
 6. Akvilė Gaupšaitė
 7. Laura Kapitanovaitė
 8. Gerardas Sokolovas
 9. Dovydas Verikas
 10. Austėja Emilija Žiūraitė
 11. Denas Andrijauskis
 12. Tautvydas Baranauskas
 13. Agnė Bubilaitė
 14. Eglė Kavaliūnaitė
 15. Elvinas Monstavičius
 16. Augustina Petrulytė
 17. Agnė Andriuškevičiūtė
 18. Lukas Galkus
 19. Artūras Jacinavičius
 20. Mantė Kireilytė
 21. Karolis Varkalys
 22. Eglė Zelenkaitė
 23. Lukas Šemeklis

Draugijos Garbės nariai

Vaidas Vysockas

Kęstutis Jacikevičius

Macas

Andrius Macas

Linas Pauliukėnas

Linas Leonas

Andrius Pranskūnas

Martynas Špečkauskas

Audronė Dedynaitė

Giedrė Savickaitė

fbt

Mindaugas Račkauska

Rita Boreišaitė

Arūnas Pangonis

Gediminas Račkauskas

Ernest Zacharevskij

Liudas Erencas

Kačerauskienė Justina

Justina Kačerauskienė

Danys Donatas

Donatas Danys

Kazuliene

Eglė Kazulienė

Lina Šiaudvytytė

Karolis Bumblauskas

Eglė Tamulevičiūtė-Prascienė

EDGARAS DIRZIUS copy

Edgaras Diržius

Stankevičiūtė Simona

Simona Stankevičiūtė

Mindaugas Vieželis 2

Mindaugas Vieželis

Gabrielė Mačionytė

Birutė Vaidelytė

Mantas Jokubauskas

Lukas Šemeklis

Paukštaitienė Renata

Renata Paukštaitienė

Galkus

Lukas Galkus

Artūras Jacinavičius

Lina Jankauskaitė

Vincentas Veikutis