Nėštumas – vienas svarbiausių periodų kiekvienos šeimos gyvenime. Visi nori sklandaus šeimos pagausėjimo, o tai reikalauja daug dėmesio ir tikslumo. Profesionalus nėštumo medicinos specialistas turi rasti ryšį su šeima ir įgyti jos pasitikėjimą - tik toks bendradarbiavimas padės lengvai ir be sunkumų sulaukti naujagimio.

Siekdami giliau ir visapusiškai pažvelgti į šią temą, balandžio 28-30 dienomis daugiau nei 70 studentų, rezidentų ir gydytojų susibūrė į kasmetinę LSMU SMD Akušerijos ir ginekologijos būrelio stovyklą „Moters sveikata“. Šiais metais stovykla buvo organizuojama kartu su VU MF Akušerijos ir ginekologijos studentų mokslinės grupės nariais, o viskam vadovavo Akušerijos ir ginekologijos būrelių pirmininkai Guoda Juškevičiūtė (LSMU) ir Povilas Jukna (VU).

Renginio metu paskaitas bei praktinius mokymus vedė daugiau kaip 10 gydytojų iš LSMUL Kauno klinikų bei VUL Santariškių klinikų Akušerijos ir ginekologijos, Anesteziologijos bei Chirurgijos skyrių. Vaisiaus medicinos centro vadovė, dr. Eglė Machtejevienė dalyvius supažindino su ultragarso diagnostikos subtilybėmis fetometrijoje ir pagrindiniais vaisiaus raidos ydų ženklais. Gyd. Virginija Paliulytė ir gyd. rez. Aurelija Peštenytė pristatė nėštumo fiziologinius pokyčius bei pasidalino, su kokiais sunkumais susiduriama kasdien rūpinantis nėščiųjų sveikata. Gyd. anesteziologas - reanimatologas Giedrius Volbekas papasakojo apie veiksmingiausius gimdymo skausmų malšinimo būdus ir kaip tinkamai atlikti epidūrinę nejautrą, norint išvengti komplikacijų. Lietuvos akušerių ir ginekologų draugijos prezidentė prof. Diana Ramašauskaitė klausytojams priminė, kuo gimdymas natūraliais takais yra pranašesnis už cezario pjūvio operaciją, o med. m. dr. Vytautas Klimas papasakojo apie nevaisingumą ir svarbiausius jo diagnostikos bei gydymo būdus.

Stovyklos metu pranešimus skaitė ir studentai: Raimonda Bykovaitė, Kotryna Mockaitytė papasakojo apie dažniausius endokrininius sutrikimus, atsirandančius nėštumo metu, bei kaip svarbu sekti tiek motinos, tiek ir vaisiaus endokrininę būklę. Vaiva Tilvikaitė ir Dovilė Mickutė supažindino su jaunų žmonių reprodukcinės sveikatos skirtumais Baltijos šalyse, kuriuos įžvelgė tarptautinės studentų Akušerijos ir ginekologijos būrelių konferencijos metu Tartu, Estijoje. Kristina Skatikaitė ir Povilas Jukna pristatė išskirtinius klinikinius nėštumo patologijos atvejus Vilniuje ir Kaune.

Renginio dalyviai pasisėmė ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių: gyd. rez. Lina Grauslytė ir Mantas Jurevičius surengė epidūrinės anestezijos simuliaciją, gyd. rez. Marija Simaitienė ir Rūta Damošiūtė mokė, kaip priimti kūdikį skirtingų pirmeigų atvejais, o „Siuvimo mokyklos“ atstovai Valdonė Kolaitytė ir Julius Bartašius surengė tarpvietės ir cezario pjūvio chirurginio siuvimo mokymus.

Šio puikaus renginio nebūtų pavykę įgyvendinti ir be rėmėjų pagalbos, tad dar kartą dėkojame UAB „Diagnostinės sistemos“, leidyklai „Šviesa“, UAB „MG print“, UAB „Orivas“, UAB „Medicinos diagnostikos ir gydymo centras“, UAB „Berlin Chemie“, UAB „Placenta“, UAB „Interlux, UAB „Biok“, UAB „Sormedica“ ir UAB „Gentle day“. Už palaikymą ir pagalbą ypač dėkojame Akušerijos ir ginekologijos būrelių moksliniams vadovams lekt. dr. Kristinai Jarienei (LSMU) ir doc. Mindaugui Šilkūnui (VU).

Studentų mokslinės stovyklos ne vien praplečia akiratį, ugdo visapusišką jaunąją medikų kartą, tačiau ir leidžia pažinti bei susidraugauti skirtinguose universitetuose besimokančius studentus. Tikimės šią stovyklos tradiciją pratęsti ne vienerius metus ir sulaukti dar daugiau dalyvių, besidominčių akušerijos ir ginekologijos mokslu.

Stovyklos organizatorė
Kotryna Mockaitytė